Wywiad w Hej Poznań zob. YouTube:

Patent na Szczęście https://sukcespopoznansku.pl/pl/aktualnosci/patent-na-szczescie/ (Sukces po poznańsku, 07.05.2021)
Kupujemy doświadczenia zamiast posiadać (Wysokie Obcasy 13.05.2021)
Ekonomia szczęścia? Bardziej smuci nas zgubione 100 zł, niż cieszy ta sama stówa znaleziona na ulicy (Wyborcza.pl 2021)
„Nikomu nie żałuję, ale...”. 500 plus, które dzieli
Program 500 plus, jeden ze sztandarowych projektów rządu PiS, ma już pięć lat. Z ekonomistą Piotrem Michoniem rozmawiamy o tym, dlaczego dzieli, choć miał łączyć, i co tak naprawdę Polacy o nim myślą.
Koronawirus? Polacy nie wierzą, że państwo im pomoże
– W czasach recesji gospodarczej w pierwszej kolejności tracą najsłabsi na rynku pracy. Działa mechanizm ostatni do zatrudnienia, pierwszy do zwolnienia - mówi Piotr Michoń, autor badania „Koronawirus a pomoc państwa”
„Porównujemy się do innych mam, ojców i czujemy gorsi”. Tak działają pułapki idealnego rodzicielstwa
Każdy, kto ma dzieci, chce być dobrym rodzicem, więc porównuje się z innymi, „lepszymi” rodzicami. I tu na scenę wkraczają instamatki – mówi badacz społeczny Piotr Michoń.
Ile kosztuje ludzkie życie? „Jego wartość nieustannie przeliczamy na pieniądze”
Straty związane z pandemią i zmrożeniem gospodarki to nie tylko mniejsza produkcja i spadek PKB. Musimy zacząć myśleć również o tym, że śmierć każdego obywatela też jest wymierną stratą – uważa dr hab. Piotr Michoń, autor badania<strong> </strong>„Koronawirus a pomoc państwa”.
Czy w razie kryzysu po epidemii koronawirusa rząd ma wycofać "500 plus"? Weź udział w badaniu o pomocy państwa (wyborcza.pl)
Jak zadbać o szczęście w trakcie pandemii?
Traktat o pieniądzach i szczęściu
Kiedy kupuję, PKB rośnie, ale gdy spaceruję, bawię się z dzieckiem, patrzę w gwiazdy i pocieszam strapionego przyjaciela, z punktu widzenia PKB jestem bezproduktywny Pytanie: dlaczego nikt nie lubi ekonomistów zajmujących się...